Kitzbühelben sem hibázott a döntők specialistája

2018. augusztus 5.

A szlovák Martin Klizan győzelmével zárult az 561 ezer euró összdíjazású kitzbüheli ATP tenisztorna.

1990 óta második alkalommal fordult elő, hogy két selejtezőből feljutó játékos játssza egy ATP verseny döntőjét. Legutóbb 2015-ben Victor Troicki és Mikhail Kukushkin találkozott a sydneyi verseny fináléjában, a héten pedig Martin Klizan és Denis Istomin tudott a selejtezőből a torna utolsó mérkőzésére is jegyet váltani.

Az összecsapás inkább a szlovák játékosnak állt, aki a második körben hazai közönség előtt búcsúztatta a legnagyobb esélyes Dominic Thiemet. A mérkőzés ennek megfelelően alakult, Klizan végig uralta a meccset, egy pillanatra sem forgott veszélyben a győzelme, és egy óra kilenc perc alatt 6-2 6-2 arányban győzedelmeskedett.

Klizan győzelmének külön érdekessége, hogy a szlovák karrierje hatodik tornadöntőjén hatodik győzelmét aratta, és a harmadik fordulóban két mérkőzéslabdát is hárítania kellett Dusan Lajovic ellen.