Stan Wawrinka után Rafa Nadal várhat Fucsovics Mártonra

2018. augusztus 7.

Nem akármilyen ellenfelek karjába futott Fucsovics Márton.

A magyar játékos a torontói mester verseny első körében a portugál Joao Sousa ellen lépett pályára, és 1 óra 43 perc alatt 6-4 7-6 arányban győzedelmeskedett. Marci mindkét játszmában breakhátrányból tudott fordítani, az első szettben egy, a másodikban két alkalommal került hátrányba, de Fucsovicsnak helyén volt a szíve, és a fontos pillanatokban nagyon jól teniszezve nyerte az összecsapást. Hasonló hozzáállásra lesz szükség a második körben, ahol a háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinka vár Marcira. A svájci három szettben búcsúztatta az ausztrál Nick Kyrgios-t, és lesz is miért visszavágnia Stannek, mivel idén tavasszal Fucsovics svájci közönség előtt tudta 6-4 6-0 legyőzni Wawrinkát.
Ha a genfi eredmény megismétlődne, akkor Fucsovics a harmadik fordulóban alighanem az első helyen kiemelt Rafael Nadallal találkozna. De jól hangzik!

Kép forrása: jochapress.hu