Egy hajszál hiányzott a bravúrhoz Fucsovics Mártonnak

2018. augusztus 9.

Stanislas Wawrinka egy 2 óra 44 perces mérkőzésen vágott vissza a genfi vereségért Fucsovics Mártonnak.

Nagyszerűen kezdődött a mérkőzés Fucsovics számára. A magyar játékos hamar breakelőnybe került, amit a hatodik játékban megduplázott, és kevesebb mint fél óra alatt 6-1 arányban nyerte a nyitó játszmát. A második szettben Wawrinka került 3-0-ás lépéselőnybe, de Marci gyorsan egyenlíteni tudott, azonban a játszma végi rövidítésben a svájci volt a jobb, és 7-2-vel behúzta a szettet. A döntő felvonás elején ismét a magyar játékos dominált, de Wawrinka visszabreakelt, és ismét tie-break következett. A dráma fokozódott, a svájci végig előnyben játszott, de 6-5-nél mégis Fucsovicsnak volt mérkőzéslabdája, amit további három követett, de sajnos Marci egyiket sem tudta győzelemre váltani, ezt pedig a háromszoros Grand Slam-győztes megbüntetett, és 12-10 arányban nyerte a rövidítést.

Fucsovicsnak tehát Genf után nem sikerült a bravúr, hogy ismét legyőznie Wawrinkát, és egy hajszál választotta el, hogy a világelső Rafael Nadallal mérkőzzön a legjobb nyolc közé jutásért.

S. Wawrinka (svájci) – Fucsovics M. (magyar) 1-6 7-6 7-6