Görög győzelem a wimbledoni bajnok ellen - Teniszvilag » Teniszvilag Görög győzelem a wimbledoni bajnok ellen - Teniszvilag

Görög győzelem a wimbledoni bajnok ellen

2018. augusztus 10.

Novak Djokovic friss wimbledoni győztesként érkezett Torontóba, de az már az első két mérkőzésén is látszott, hogy nem a Wimbledonban látott szinten teniszezik.

A szerb a görög Stefanos Tsitsipas ellen sem találta a ritmust, a fiatal játékos rendkívül bátran teniszezett, igyekezett dominálni a játékot, és a mérkőzés jelentős részében fölényben játszott. Tsitsipas a támadó játéka mellett elsősorban remek adogatójátékának köszönheti győzelmét. A görögnek csak a harmadik játszmában kellett breaklabdákat hárítania a mezőny egyik legjobb fogadó játékosa ellen, amit mindkét alkalommal sikeresen megtett.

A fiatal görög a nyolc között a második helyen kiemelt Alexander Zverevvel találkozik, és visszavághat az előző heti washingtoni vereségért. A világranglista harmadik német játékos 53 perc alatt 6-3 6-2 arányban búcsúztatta az orosz Daniil Medvedevet.

S. Tsitsipas (görög) – N. Djokovic (szerb, 9.) 6-3 6-7 6-3