Hamar búcsúzott egy korábbi bajnok

2018. augusztus 14.

Két háromszoros Grand Slam-győztes is pályára lépett a cincinnati masters torna tegnapi játéknapján.

Nem kapott könnyű ellenfelet a korábbi kétszeres bajnok Andy Murray. A csípőműtétje és közel egy éves kihagyása után negyedik tornáján pályára lépő brit az első fordulóban a 16. kiemelt Lucas Pouille-val találkozott. Az előző heti washingtoni tornán fáradtság miatt visszalépő Murray a simán elvesztett első játszma után még egyenlíteni tudott, de a döntő szett elején elvesztett adogatójáték végül döntőnek bizonyult. A mérkőzést 1 óra 55 perc alatt 6-1 1-6 6-4 arányban a francia játékos nyerte, a brit pedig láthatóan fizikálisan nincs még a megfelelő szinten, de alighanem ez is hamarosan változni fog, és számolni kell vele a legnagyobb tornákon is.

Murray-vel ellentétben sikerült a továbbjutás Stanislas Wawrinkának. A szintén szabadkártyával induló svájci az első körben a 12. helyen kiemelt Diego Schwartzmannal találkozott, és 1 óra 57 perc alatt 6-2 4-6 6-3 arányban győzedelmeskedett. Wawrinka már az előző héten Torontóban is jól teniszezett (többek között Fucsovics Mártont is legyőzte négy mérkőzéslabdáról), és csak a későbbi győztes Rafael Nadal tudta megállítani. A svájci a következő körben az Andrey Rublev-ot két játszmában legyőző japán Kei Nishikorival mérkőzik.