Javában tart a héten megrendezésre kerülő két ATP 500-as verseny

2018. október 23.
by SchGy

Egy nagy név máris búcsúzott a bécsi ATP 500-as tornától.

A héten két ATP 500-as tornán, Bázelben és Bécsben lép pályára az ATP mezőnye, az első meglepetésekre pedig nem kellett sokat várni.

Már az első  napon búcsúzott a korábbi top tízes kanadai Milos Raonic, aki nem bírt el a nála tíz évvel idősebb, 37 éves Jurgen Melzerrel. A hazai nézők legnagyobb örömére a világranglistán 437. helyén álló osztrák remek játékkal rukkolt elő, a kanadai pedig hiába szórta a védhetetlen adogatásokat, Melzer végül 7-6 7-5-re megverte a rossz napot kifogó kanadai ellenfelét. Melzer a következő körben a második kiemelt dél-afrikai Kevin Anderson-nal találkozik.

A mai napon egyből egy látványos mérkőzéssel vette kezdetét a bécsi torna, ahol a 20 éves amerikai Frances Tiafoe nem bírt el japán ellenfelével, Nishikori Kei óriási csatában, nagyszerű játékkal 7-6 5-7 6-2-vel jutott a legjobb tizenhat közé. A világranglista 9. helyezettje, az amerikai John Isner is megszenvedett a brit Cameron Norrie ellen. A hórihorgas ászgép 2 óra 22 perc alatt, két mérkőzéslabdát hárítva, 6-7 6-4 7-6 arányban jutott tovább.

A bázeli szintén ATP 500-as besorolású versenyen a tegnapi napon a harmadik kiemelt horvát Marin Cilic a fiatal kanadai Denis Shapovalov ellen lépett pályára. A nap slágermeccsének kikiáltott összecsapás végül sima meccset hozott. Az Australian Open finalista horvát két szettben 6-4 6-2-re nyert a balkezes kanadai ellen, következő ellenfele pedig a selejtezőből feljutó román Marius Copil lesz. A nap további mérkőzésein a tokiói bajnok Daniil Medvedev sem hibázott, a fiatal orosz a gyenge formában teniszező német Maximilian Marterer-t győzte le 6-3 7-5-re, és az olasz Andreas Seppi vár rá.

A kép forrása: tennis-forecast.com