WTA Finals: Hatalmas csata után jöhet a döntő

2018. október 27.

Sikerült a visszavágás a US Open fináléjában elszenvedett vereségért, Babos Tímea Kiki Mladenovic oldalán vasárnap megvédheti világbajnoki címét Szingapúrban.

Nem a legjobban indult a mérkőzés Timiék számára. Ashley Barty és Coco Vandeweghe mindjárt az első adogatójátékukban lebreakelte Babosékat, de a magyar, francia duó villámgyorsan kiegyenlített. A folytatás már nem hozott fordulatot, jöhetett a rövidítés, amiben végig Barty-ék hátát nézték Babosék, és a második játszmalabdájukat kihasználva 47 perc alatt behúzták az első szettet. A folytatásban is rendkívül szoros volt a mérkőzés, de Timiéknek sikerült meglépniük 4-1 arányban. A rivális páros ekkor még visszabreakelt, de a következő játékban semmire vesztette el az adogatását, Timiék pedig két breaklabdát hárítva kiszerválták a szettet. A döntés a szuper-tie-breakre maradt, amiben a magyar, francia páros percek alatt, 6-1-es megnyugtató előnyre tett szert. Utána viszont óriási fordulat következett, a US Open győztes páros sorozatban hat labdamenetet nyerve 7-6-ra fordított, és a magyar játékosért szorítóknak alighanem egyre kényelmetlenebb volt otthon a kanapé. Szerencsére Timiék jól jöttek ki a végjátékból, 8-8 után megcsinálták a mini-breaket, majd pedig a saját adogatásukat hozva 1 óra 38 perc játék után 6-7 6-3 10-8 arányban jutottak a holnapi fináléba.

Timiék ellenfele a döntőben a világelső Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova kettős lesz.