WTA Finals: Babos Tímea világbajnok!

2018. október 28.

Sikerült a címvédés! Babos Tímea 2017 után ismét világbajnok!

Az első helyen kiemelt Krejcikova, Siniakova duó kezdte a mérkőzést, az első breaket azonban Timiék hozták össze. A hetedik játékban elvették ellenfelük adogatását, és ez az előny kitartott a játszma végéig. A nyitó szettet 37 perc alatt a magyar, francia kettős nyerte.

A folytatás is hasonló forgatókönyv szerint alakult, ezúttal az ötödik játékban sikerült a break Baboséknak, de az első helyen kiemelt dug a következő játékban visszabreakelte Timiéket. A következő néhány percben inkább a cseh kettős szorongatott, Timi játéka némileg visszaesett, de 5-5 után Babos megtáltosodott. Hihetetlen ütésekkel szinte egymaga lebreakelte Siniakováékat, és Mladenovic a világbajnoki győzelemért adogathatott. 40-15-nél a francia még megremegett, de a harmadik lehetőséget már kihasználták, és 1 óra 26 perc alatt 6-4 7-5 megnyerték a meccset!