Auckland: A címvédő állította meg a fiatal kanadait

2019. január 6.

A második helyen kiemelt Julia Goerges nyerte a 250 ezer dollár összdíjazású auckland-i WTA tenisztornát.

A hét elején még nagyon csóváltuk a fejünket, amikor Babos Tímea meglepetésre kikapott a 18 éves kanadai Bianca Andreescu-tól. Ekkor még nem is sejtettük, hogy negyedik WTA főtábláján szereplő fiatal lány később két korábbi világelsőt is hazaküld majd a dán Caroline Wozniacki, és az amerikai Venus Williams személyében. Az elődöntőben a tajvani Hsieh ellen már várható volt a siker, a döntőben pedig a címvédő Julia Goerges sem tűnt ezek után verhetetlen ellenfélnek. A német viszonylag simán jutott a fináléba, a rutin is mellette szólt, ennek ellenére a kanadai kezdett jobban. Goerges különösen az adogatásai mögött volna sebezhető, az első négy adogatójátékát elbukva, 6-2-vel elvesztette a nyitó szettet. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, Goerges megtalálta a játékát, pontosabban teniszezett, és 48 perc alatt 7-5-tel egyenlített. A döntő felvonásban a fiatal kanadai teste megadta magát, kétszer is ápolni kellett hátsérülés miatt, ennek (és Goerges javuló játékának) köszönhetően a német simán, 6-1 arányban hozta a szettet.

J. Goerges (német, 2.) – B. Andreescu (kanadai) 2-6 7-5 6-1

Kép forrása: twitter.com/tennis