Ismét az első forduló jelentette a végállomást

2019. február 17.

Az első fordulóban búcsúzott Babos Tímea a 2,8 millió dollár összdíjazású dubai tenisztornán.

Továbbra sem megy egyesben Babos Timinek. A világranglistán századik soproni teniszező a francia Alize Cornet-val találkozott, és 1 óra 28 perc alatt 6-4 6-3 arányú vereséget szenvedett. A mérkőzést Timi kezdte jobban, többször is megszorongatta a franciát, de hiába volt több breaklehetősége, 5-4-ig mindketten hozták az adogatásukat. A tizedik játékban a francia eldöntötte a szettet, második játszmalabdáját kihasználva lépéselőnybe került.

A második felvonásban a francia került breakelőnybe. Timi 4-1-ről még 4-3-ra visszakapaszkodott, de a következő adogatójátékát semmire bukva megpecsételte a sorsát. Cornet kiszerválta a meccset, Timinek pedig marad a páros, ahol a francia Kiki Mladenovic-csal első kiemeltként vágnak neki a tornának.