Bencic győzelmével zárult a dubaji torna

A nem kiemelt Belinda Bencic három játszmában múlta felül Petra Kvitovát a Dubai Duty Free Tennis Championships döntőjében.

Bencic a döntő felé vezető útján három top10-es játékosnak is ajtót mutatott: Sabalenka ellen hat meccslabdát hárítva jutott tovább, Halep ellen pedig szetthátrányból fordítva nyert. A kétszeres címvédő Svitolina a mérkőzés megnyeréséért szervált az elődöntő harmadik játszmájában, de Bencic innen is visszaküzdötte magát, és a tie-breakben már ő volt a jobb.

A döntőben is egy top10-es teniszező várt rá Petra Kvitova személyében, akit ugyancsak három játszmában, 6-3, 1-6, 6-2 arányban győzött le az egy óra és 45 percen át tartó találkozón.

A jelenleg a világranglista 45. helyén tartózkodó svájci legutóbb 2015-ben, Torontóban tudott tornát nyerni. Már nagyon fiatalon beküzdötte magát a legszűkebb elitbe, de karrierjét sérülések hátráltatták, egy csuklóműtéten is át kellett esnie.

Győzelmének köszönhetően Bencic a 23. helyre lép majd előre a hétfőn frissülő világranglistán.