ATP Halle: Federer átment a francia teszten

2019. június 20.

Szűk nyolc évvel a wimbledoni összecsapásuk után találkozott ismét füves pályán Roger Federer és Jo Wilfried Tsonga.

A svájci játékos akkor óriási meglepetésre 2-0-ás szettelőnyről szenvedett vereséget a franciával szemben, és most sem sok hiányzott Tsongának a bravúrhoz.
Az első játszma a várt forgatókönyv szerint alakult. Mindkét játékos magabiztosan őrizte az adogatójátékát, és rövidítés döntött a szett sorsáról. Ebben a kilencszeres bajnok Federer koncentrált jobban, és 50 perc után lépéselőnybe került. Sőt, a lendületét megőrizve már a második felvonás elején lebreakelte a franciát, és minden jel arra utalt, hogy innen már aligha kerül bajba a svájci. Tsonga azonban 1-3 után két alkalommal is elvette Federer adogatását, és 6-4-gyel kiegyenlített. A döntő játszmában is inkább a svájci adogatójátékai voltak veszélyben, egy alkalommal breaklabdát is hárítania kellett, de a legjobbkor 5-5-nél Federernek sikerült megtörnie ellenfelét, majd pedig kiszerválni a meccset. Nehéz összecsapáson van túl a svájci, holnap pedig a spanyol Roberto Bautista Agut vár rá a négy közé jutásért.

Kép forrása: twitter.com/atp_tour