Wimbledon 2019: Lassan lendült játékba a címvédő

2019. július 5.

Négy játszmában jutott a legjobb tizenhat közé a világelső Novak Djokovic.

A szerb játékos a wimbledoni tenisztorna ötödik napján a lengyel Hubert Hurkacz-csal találkozott. Az első játszmában sokáig fej-fej mellett haladtak a játékosok, de a szett hajrájában kijött a rutin, és a címvédő 7-5-tel lépéselőnybe került. A második felvonás is hasonló forgatókönyv szerint alakult, annyi különbséggel, hogy meglepetésre a lengyel rövidítésben bezsebelte a szettet. Ez követően Djokovic emelt a színvonalon, 6-1-gyel ismét előnybe került, majd pedig magabiztos játékkal 6-4-re megnyerte a negyedik játszmát is, és jutott a legjobb tizenhat közé. Ellenfele pedig némi meglepetésre a francia Ugo Humbert lesz, aki három szettben verte a kanadai Felix Auger-Aliassime-et.

A késő délutáni mérkőzéseken Fernando Verdasco három játszmában győzött a meglepetés ember Thomas Fabbiano ellen, David Goffin pedig döntő szett 1-4-ről 6-4 2-6 6-3 3-6 7-5-re verte a 11. helyen kiemelt Daniil Medvedevet.

Kép forrása: gettyimages