Davis-kupa: Rövid túlórázás után, magyar győzelem

2019. szeptember 16.

Sötétedés miatt hétfőre marad a döntés a Magyarország – Ukrajna Davis-kupa összecsapáson.

Vasárnap 1-1-es állásról folytatódott a Magyarország – Ukrajna DK összecsapás, ahol a Fucsovics Márton, Balázs Attila magyar páros a Molchanov, Stakhovsky duó ellen lépett pályára. A nagy csatában, 7-6 3-6 6-3-ra megnyert mérkőzés azt jelentette, hogy a hátralévő két egyes közül egyet is elég volt megnyerni a februári Világcsoport play-offhoz. Elsőként Fucsovics Mártonon volt a sor, de az első számú magyar teniszező hiába nyerte meg 7-5 arányban az első játszmát, a másodikban Stakhovsky 6-3-mal egyenlített, majd pedig a döntő szettben is breakelőnybe került. Marci a hátrányt még ledolgozta, de a rövidítésben ismét az ukrán volt a jobb, és 7-6-tal 2-2-re alakította a párharcot. A döntés tehát a Balázs Attila – Illya Marchenko összecsapásra maradt, ahol a magyar játékos kezdett jobban, és a mérkőzés eleji breaknek köszönhetően 6-4-re megnyerte a nyitó szettet. A második felvonásban kezdett rásötétedni a játékosokra, így 5-5 után a mérkőzést a mai napra kellett halasztani. Ma pedig úgy folytatódott, ahogy legoptimistább magyar szurkolok remélték. Attila egyből breakelni tudott, majd pedig harmadik mérkőzéslabdáját kihasználva behúzta a meccset. Szép volt fiúk!

Kép forrása: huntennis.hu