WTA: Címvédén Wuhanban

2019. szeptember 29.

A fehérorosz Aryna Sabalenka győzelmével zárult a 2,8 millió dollár összdíjazású wuhani női tenisztorna. A kilencedik helyen kiemelt hölgy a torna történetének első címvédője lett, miután a torna fináléjában meggyőző tenisszel, három játszmában győzött az amerikai Alison Riske ellen.

Sabalenka a torna korai szakaszában rendkívül simán verte Aliaksandra Sashnovic-ot, és Danielle Collins-t, később pedig két szettben nyert a hatodik helyen kiemelt Kiki Bertens, valamint a világelső Ashleigh Barty ellen. A tegnapi fináléban a karrierje legjobb évét futó amerikai Alison Riske is csak két játszmán keresztül tudta tartani a lépést a fehérorosszal, aki 1 óra 55 perc alatt 6-3 3-6 6-1 arányban védte meg a címét, ezzel pedig életben tartotta az esélyeit az év végi világbajnokságot illetően, igaz a következő, pekingi tornán is legalább a legjobb négy közé kellene jutnia a további félzárkózáshoz.