AusOpen 2020: Nadal is begyújtotta a rakétákat

2020. január 21.

A világelső a bolíviai Hugo Dellien ellen kezdte meg melbourne-i szereplését.

A várakozásoknak megfelelően, sima győzelemmel jutott a második fordulóban Rafael Nadal. A spanyol hozta, amit az ilyen mérkőzéseken szokott. Magabiztosan, jó játékkal, könnyedén verte a világranglista 73. helyén álló ellenfelét. A 2 óra 4 percig tartó összecsapáson a bolíviai csak a második szettben tudta valamelyest tartani a lépést Nadallal, aki mindössze öt játékot engedélyezett ellenfelének. A vége 6-2 6-3 6-0 lett, Nadal pedig a következő fordulóban a Federico Delbonis – Joao Sousa mérkőzés győztesével találkozik.

Már az első fordulóban búcsúzott az előző héten Aucklandben tornagyőzelmet arató Ugo Humbert. A francia játékost a hazai John Millman győzte le négy szettben. Humbert Auckland-i döntőbeli ellenfele, Benoit Paire ugyanakkor győzelemmel rajtolt, öt szettben tudott nyerni a német Stebe.

Kép forrása: twitter.com/australianopen