AusOpen 2020: Jöhet Federer!

2020. január 24.

A magyar játékos szárnyal ezek a tornán, már az előző két körben is nagyot teniszezett, most pedig még a vártnál is simábban verte az amerikai Tommy Pault.

Néhány napja ki gondolta volna, hogy Fucsovics Márton a kanadai Denis Shapovalov, az olasz Jannik Sinner és az amerikai Tonny Paul legyőzésével bejutott a legjobb 16 közé az Australian Openen. Ráadásul csak egy játszmát veszítve. És hogy Roger Federer lehet a következő ellenfél? Bravúr! Akárcsak a mai teljesítmény. A magyar játékosnak mindössze 1 óra 45 perc kellett a 6-1 6-1 6-4 arányú győzelemhez. Marci a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél, tényleg végig olyan érzése volt az embernek, hogy ez a meccs meglesz. Meglett. Most már csak Roger Federeren múlik, hogy összejöjjön a 2018-as mérkőzés visszavágója.

Kép forrása: twitter.com/atptour