Címvédés Marseille-ben

2020. február 23.

A címvédő Stefanos Tsitsipas győzedelmeskedett a 769 ezer euró összdíjazású ATP 250-es férfi tenisztornán.

A görög játékos a mai fináléban a kanadai Felix Auger-Aliassime-mel találkozott, és 1 óra 28 perc alatt győzött a karrierje ötödik tornadöntőjét játszó tinédzser ellen. A második helyen kiemelt címvédő az első szett korai szakaszában breakelőnybe került, amit három breaklabda hárításával végig tudott vinni, és 6-3-mal behúzta a játszmát. A második felvonásban ismét a görög került breakelőnybe, de a kanadai egyből egyenlíteni tudott. A feltámadás azonban hiábavaló volt, Tsitsipas ismét breakelni tudott, majd a következő két adogatását simán hozva 6-3 6-4 arányban behúzta a meccset.
A görög ezzel tizedik tornadöntőjén ötödik tornagyőzelmét aratta, míg fiatalabb ellenfelének még várnia kell az első trófeára. Auger-Aliassime az előző rotterdami finálé után tehát ismét döntőt játszott, ráadásul az első két mérkőzésén összesen öt mérkőzéslabdát hárítva jutott a mai döntőbe. Ez sem rossz teljesítmény.

Kép forrása: twitter.com/atptour