US Open 2020: Keys nem sok esélyt hagyott, Babos párosban folytathatja

2020. szeptember 2.
by Diapolo

Babos Timi mindössze 57 percet töltött a pályán a 7. helyen kiemelt Madison Keys ellen, miután az amerikai teniszező könnyedén jutott a második fordulóba a hölgyek versenyében.

A magyar versenyző nagyon nehéz sorsolást kapott az idei US Open főtábláján, valóságos bravúr lett volna, ha meg tudja szorongatni a hazai “közönség” előtt szereplő, 2017-ben a döntőig menetelő Keyst. A papírforma sajnos könnyedén érvényesült, Keys néhány ütésből folyamatosan építette fel a pontokat, amellyel állandó nyomás alatt tartotta a magyar lányt. A két játszma alatt Babos csupán öt fogadópontot tudott nyerni, esélye sem volt elvenni Keys adogatását. A korábbi döntős viszont Timi adogatásainál résen volt, így a 101. helyen rangsorolt magyar teniszező nem tudott a saját adogatásai mögött sem érvényesülni, kevesebb mint 50%-át tudta megnyerni saját adogató pontjainak. Így kevesebb, mint egy óra alatt kialakult a 6-1, 6-1-es végeredmény, ami azt jelenti, hogy Madison Keys a második körben a spanyol Aliona Bolsova Zadoinov ellen léphet majd pályára, míg Babos Timi a francia Kristina Mladenovic oldalán a párosban vigasztalódhat.

A kép forrása: gettyimages.com