US Open 2020: Magabiztosan kezdett Fucsovics Márton

2020. szeptember 2.
by maratsafin

A magyar játékos a világranglista 97. bolíviai Hugo Dellien ellen játszotta az első mérkőzését Flushing Meadows-ban.

Fucsovics ellenfele legutóbb márciusban játszott tétmérkőzést, míg Marci, a US Open helyszínén szerzett önbizalmat, hiszen négy mérkőzést nyert az itt rendezett Masters versenyen. Az első játszmát mégis az alacsonyabban rangsorolt dél-amerikai kezdte jobban, 1-1 után elnyerte Marci adogatását, de 2-3-as állást követően Fucsovics sorozatban négy játékot nyerve magabiztosan megszerezte a vezetést. A második szettet szinte teljes egészében lemásolták a játékosok. Marci 2-3 után ismét 6-3-mal hozta a játszmát. A döntő felvonás már 1-1 után eldőlt. Fucsovics négy breaklabdát hárított, és végül 1 óra 48 perc alatt 6-3 6-3 6-1 arányban jutott a 64 közé. Ott egy ismerős arccal, a bolgár Grigor Dimitrovval találkozik, akit alig egy hete már legyőzött ezen a borításon.