US Open 2020: Sima győzelem a nap mérkőzésén

2020. szeptember 8.

Előzetesen a nap egyik legjobban várt mérkőzése volt a Dominic Thiem és Felix Auger-Aliassime összecsapása.

Novak Djokovic kizárását követően megnyílt az út, minden játékosnak komolyan megnőttek az esélyei a végső győzelemre. Két ilyen esélyes találkozott egymással tegnap délután, de az előzetesen várt nagy csata, és a színvonal is elmaradt. A kanadai eddig nagyszerűen teniszezett, de tegnap nem volt partiban a második helyen kiemelt Thiemmel. Az első játszmában még sikerült breakhátrányból visszajönnie, és rövidítésre menteni a szettet, de ott az osztrák koncentrált jobban, és szerzett vezetést. A folytatás pedig teljesen egyoldalú volt. Thiem egyre magabiztosabban teniszezett, a kanadai pedig továbbra is sokat rontott, így 2 óra 9 perc alatt 7-6 6-1 6-1-gyel Thiem jutott a nyolc közé.

Az osztrák ellenfele az ausztrál Alex De Minaur lesz, aki három játszmában győzött a szintén kanadai Vasek Pospisil ellen.

Kép forrása: breitbart.com