US Open 2020: Thiem negyedszer is Grand Slam döntős

2020. szeptember 12.

Az osztrák Dominic Thiem lesz a német Alexander Zverev ellenfele a vasárnapi US Open fináléban.

A sokak szerint előrehozott döntőben a második helyen kiemelt Dominic Thiem a tavalyi finalista Daniil Medvedevvel találkozott, és 2 óra 53 perc alatt 6-2 7-6 7-6 arányban győzedelmeskedett. Az első játszma leginkább az idegesen kezdő orosz hibáiról marad emlékezetes, 2-2 után csak az osztrák tudott játékot nyerni, és meglepően simán került előnybe. A második szettben Medvedev gyorsan breakelni tudott, és úgy tűnt végigviszi az előnyét, de 5-4 után nem tudta kiszerválni a szettet. A folytatásban is inkább a tavalyi finalistának voltak lehetőségei, de hiába volt a következő játékban öt breaklehetősége, és a rövidítésben szettlabdája, a játszmát ismét az osztrák zsebelte be. A harmadik felvonás nagyban hasonlított az előző szetthez. Medvedev egy korai breakkel indított, és ismét a játszma kiszerválásakor remegett meg. Nem sikerült kihasználni a szettlabdát, és 6-3 helyett jöhetett a tie-break, amiben Thiem volt a jobb.

Az osztrák sikerével karrierje negyedik Grand Slam döntőjébe jutott, de még sosem volt ekkora esélye bezsebelni a hőn áhított major trófeát.

Kép forrása: atptour.com