ATP Hamburg: Tornagyőzelem túl nagy áron?

2020. szeptember 27.

Karrierje első ATP 500-as tornagyőzelmét aratta Andrey Rublev Hamburgban.

A fiatal orosz a torna fináléjában a második helyen kiemelt Stefanos Tsitsipas-szal találkozott, és egy fordulatos mérkőzésen, 2 óra 20 perc alatt 6-4 3-6 7-5 arányban győzedelmeskedett. Az iramra egy percig sem lehetett panasz, mindkét játékos nagyon odatette magát, nem úgy tűnt, hogy bármelyikük is tartalékolna a Roland Garros-ra. Az első szettet néhány korai break döntött el, amiből az orosz jött ki jobban, aki kétszer is lebreakelte görög riválisát. A második felvonásban már jobban ment az adogatóknak, így egyetlen break is elég volt Tsitsipas-nak az egyenlítéshez. A harmadik szettben is a görög maradt lendületben, 5-4-nél a mérkőzésért adogathatott, de onnantól jóformán labdamenetet sem nyert, így az orosz ünnepelhetett. Rublev ezzel idei harmadik tornagyőzelmét aratta, nála csak a világelső Novak Djokovic gyűjtött többet, szám szerint négyet.

A legnagyobb kérdés, amire alighanem már a jövő héten választ kapunk, hogy mennyire érte meg a két játékosnak a mostani döntő, miközben a Roland Garros küzdelmei már elkezdődtek, mennyire lesznek fáradtak, és milyen esélyekkel vághatnak így neki az év utolso Grand Slam tornájának.

Kép forrása: twitter.com/hamburgopen