RG 2020: Jól kezdett a férfi címvédő Párizsban

2020. szeptember 28.

Bő két óra játék utána jutott a második fordulóba a tizenkétszeres bajnok Rafael Nadal.

A spanyol játékos az első körben a fehérorosz Egor Gerasimovval találkozott, és 6-4 6-4 6-2 arányban győzött a bátran teniszező ellenfelével szemben. A játék képe alapján Nadal csak épp annyit adott ki magából, ami a mérkőzés megnyeréséhez volt szükséges, és látszott, hogy bőven van még a spanyol játékában. A volt világelső az első két játszmában 1-1 alkalommal nyerte el ellenfele adogatását, a harmadik felvonásban azonban a fehérorosz tudott korán breakelni, de hiába vezetett 2-0-ra is, a folytatásban már csak a spanyol nyert játékot. Nadal a következő körben az amerikai Mackenzie McDonalddal találkozik.

A további mérkőzések közül Thiem győzelméről már ejtettünk szót, de talán érdemes megemlíteni a hazai Gael Monfils korai búcsúját, akit a kazah Bublik ejtett ki négy játszmában. Többek között egy ilyen pimasz ásszal.