Karrierje tizedik tornagyőzelmét aratta Daniil Medvedev

2021. március 14.

Az orosz játékos nagyszerűen teniszezve, három szettben nyert a francia Pierre Hugues Herbert ellen a marseille-i ATP torna ma délutáni fináléjában.

A mérkőzést Medvedev kezdte jobban, és az első szettet egy játszma közepi break váltást követően 6-4 arányban bezsebelte. A folytatásban mindkét teniszező hozta a saját adogatásait, így rövidítés döntött a szett sorsáról. Ebben az orosz került előnybe, de 4-2-t követően már csak a francia szerzett pontot, és 1 óra 40 perc játék után kiegyenlített. A döntő felvonásban is úgy tűnt, hogy tie-break dönthet, de Medvedev 5-4-es vezetésénél Herbert nem tudta hozni az adogatását, és az orosz a számára legjobbkor breakelni tudott, és lezárta a meccset.

Az előző heti meglepő rotterdami vereségét követően újra a nyerő úton Daniil Medvedev, aki holnaptól előrelép a világranglista második helyére, és jó formában utazhat a Miami Openre.