Kvitova nyerte a wuhani premier tornát

2014. szeptember 27.

A cseh Petra Kvitova győzelmével zárult a Wuhanban zajló 2,4 millió dollár összdíjazású Dongfeng Motor Wuhan Open.

A harmadik helyen kiemelt cseh játékos a nyolcadik helyen rangsorolt Eugenie Bouchard ellen lépett pályára. A kanadai hölgynek lett volna miért visszavágnia Kvitovának, de csakúgy mint Wimbledonban, Wuhanban is a balkezes cseh hagyta el győztesen a pályán. A tőle megszokott módon, az alapvonalról keményen játszó Kvitova harmind nyerő ütése mellé mindössze tizennyolc ki nem kényszerített hibát ütött, nagyon jó arányban (60 százalékosan) használta ki break lehetőségeit, és mindkét szettben hamar breakelőnybe került, amit végig tartani tudott. A 6-3 6-4 arányban megnyert mérkőzés tétje nem csak a wuhani premier torna trófeája, hanem a szingapúri év végi WTA-döntőn való részvétel is volt, és a győzelemmel Kvitova negyedikként (Serena, Sharapova és Halep után) kvalifikálta magát a tornára.

P. Kvitova (cseh, 3.) – E. Bouchard (kanadai, 8.) 6-3 6-4

Kép forrása: in.reuters.com