Nyolcadszor is Roger Federer

2017. október 29.

A hazai kedvenc Roger Federer győzelmével zárult a 2,1 millió euro összdíjazású ATP 500 férfi tenisztorna.

Az első helyen kiemelt svájci játékos a döntőben 6-7 6-4 6-3 arányban múlta felül az argentin Juan Martin Del Potrot. A svájci a két és fél órás mérkőzés első játszmájában kétszer is breakelőnybe került, de a következő játékban mindkétszer visszaadta az előnyét, ami a játszma elvesztését jelentette. A folytatás is szoros játékot hozott, néhány kihasználatlan breaklehetőség után Federer 5-4-nél elvette az argentin adogatását, ezzel kiegyenlítve a szettek arányát. A döntő felvonást Del Potro breakkel kezdte, de az előny elfogyott, és néhány perccel később már 4-1-et mutatott az eredményjelző a svájci javára. Federer ezt az előnyt már nem adta ki a kezéből, ezzel visszavágott a 2012-es és 2013 bázeli, illetve az idei US Open negyeddöntőben elszenvedett vereségért. Federer karrierje 95., idei 7. tornagyőzelmét aratta, amivel ellépett a 6 tornagyőzelmet begyűjtő Rafael Nadal mellől.