AusOpen 2023: Rybakina – Sabalenka döntőt rendeznek Melbourneben

2023. január 26.

Nem jött össze a fehérorosz házi döntő, Elena Rybakina és Aryna Sabalenka találkozik a női egyes szombati fináléjában

A nap első összecsapásán a tavalyi wimbledoni bajnok Elena Rybakina és a kétszeres Australian Open győztes Victoria Azarenka találkozott. Az első szett igazi adok-kapok volt, hol az egyik, hol a másik hölgy került előnybe, 5-3-nál Rybakina játszmalabdát hibázott, 5-5-nél pedig Azarenka három breaklehetőséget nem tudott kihasználni. Mindkét hölgynek esélye volt megnyernie a meccset, de végül tie-break döntött a szett sorsáról. Ebben Rybakina végig előnyben volt, és 7-4-gyel lépéselőnybe került. A folytatásban már a kazah diktált, minden fogadójátékban megszorongatta Azarenkát, három alkalommal pedig el is vette ellenfele adogatását. Rybakina 7-6 6-3-mal jutott a szombati fináléba, ahol esélye lesz Wimbledon után egy másik Grand Slamet is bezsebelni.

A második elődöntőben véget ért a lengyel tündérmese, Magda Linette már nem volt képes újabb bravúrra Aryna Sabalenka ellen. A lengyel kezdte jobban a mérkőzést, már a meccs elején elvette Sabalenka adogatását, de a fehérorosz néhány játékkal később kiegyenlített. A szett sorsáról a rövidítés döntött, ahol Linette már nem tudta tartani a lépést Sabalenkával. A második felvonásban kinyílt az olló, a lengyel többet hibázott míg ellenfele egyre magabiztosabban teniszezett. A vége 7-6 6-2 lett a fehérorosz javára, aki szombaton karrierje első Grand Slam döntőjére készülhet.