AO 2. játéknap: Azarenka és Wozniacki is továbbjutott

Az Australian Open 2. játéknapján pályára lépett a címvédő Victoria Azarenka és Caroline Wozniacki is. A játékosoknak nem csak egymással, hanem a nagy meleggel is meg kellett küzdeniük.

Forrás: ausopen.com

A 2. kiemelt Victoria Azarenka a svéd Larsson ellen kezdte meg címvédés felé vezető útját. Nem kezdődött jól a mérkőzés a Azarenka  számára, ellenfele három alkalommal is breakelőnnyel vezetett az első játszmában, sőt, 5:4-nél és 6:5-nél a játszma megnyeréséért adogathatott. Azarenka azonban mindannyiszor egalizálta az állást, a rövidítésben pedig már ő volt a jobb. A 72 percig tartó első szett megnyerése lendületet adott a fehérorosz teniszezőnek, a másodikat már sokkal könnyebben, 6:2 arányban hozta. Következő ellenfele a cseh Zahlahova-Strycova lesz, aki Hsieh-t győzte le 6:1, 4:6, 6:1-re. “A körülmények nem túl kedvezőek, de nincs mit tenni, mindenki számára egyformán nehéz. Alkalmazkodni kell hozzá, meg kell tenni mindent, hogy felkészült legyen az ember. Nagyon jól érzem magam.” – nyilatkozta Azarenka.

Caroline Wozniacki is beszélt az időjárásról, állítása szerint olyan meleg van, hogy a pályára lerakott üdítős palackjának megolvadt az alja. Ami a játékot illeti, nem kellett sokáig szenvednie a több, mint 40 fokos melegben. Mindössze 67 perc alatt, 6:0, 6:2-vel rövidre zárta a meccset Dominguez Lino ellen. A mérkőzés összképéhez hozzátartozik, hogy a 2. játszma elején breakhátrányban volt az egykori világelső.

A sydney-i első körös búcsúja után ezúttal sem remekelt Agnieszka Radwanska. Bár az első játszmát ő is 6:0-ra nyerte, a másodikat 7:5-re elveszítette kazah ellenfele, Putintseva ellen. A döntő játszmában aztán már érvényesült a tudás- és tapasztalatbeli különbség, Radwanska 6:2-re nyerte azt. Továbbjutott Jelena Jankovic is, a japán Doi ellen nyert egy könnyed, 6:1, 6:2-es mérkőzésen.

A 2. játéknapon is van már kiemelt búcsúzó a 24. Kaia Kanepi személyében: az észtet a hobarti tornát selejtezőből feljutva megnyerő spanyol Muguruza verte meg 6:2, 2:6, 6:2 arányban.