Teniszvilag.com - hírek, érdekességek a tenisz világából

Fed Cup 2001-2010

A Fed-kupa győztesei 2001 és 2010 között

fedcup-logo

2001
Győztes: Belgium

Elődöntő:
Az “elődöntőbe” nyolc csapat jutott, ahol két négyes csoportban küzdöttek a döntőbe kerülésért.
A csoportok végeredménye:
A csoport: 1. Oroszország, 2. Franciaország, 3. Argentína, 4. Csehország
B csoport: 1. Belgium, 2. Spanyolország, 3. Németország, 4. Ausztrália

Döntő, Madrid, Spanyolország

Belgium – Oroszország 2-1
Henin (belga) – Petrova (orosz) 6-0 6-3
Clijsters (belga) – Dementieva (orosz) 6-0 6-4
Likhovtseva/Petrova (orosz) – Callens/Courtois (belga) 7-5 7-6

Magyarország eredményei:
Szlovákia 1-4 (Világcsoport, Rájátszás), Izrael 3-0 (Világcsoport, Rájátszás)

2002
Győztes: Szlovákia

Elődöntő:
Szlovákia – Olaszország 3-1
Spanyolország – Ausztria 3-2

Döntő, Gran Canaria, Spanyolország

Szlovákia – Spanyolország 3-1
Martinez (spanyol) – Husarova (szlovák) 6-4 7-6
Hantuchova (szlovák) – Serna (spanyol) 6-2 6-1
Hantuchova (szlovák) – Martinez (spanyol) 6-7 7-5 6-4
Husarova (szlovák) – Sanchez Vicario (spanyol) 6-2 6-0

Magyarország eredményei:
Spanyolország 1-4 (Világcsoport, 1. forduló), Argentína 0-5 (Világcsoport, Selejtező)

2003
Győztes: Franciaország

Elődöntő:
Egyesült Államok – Belgium 4-1
Franciaország – Oroszország 3-2

Döntő, Moszkva, Oroszország

Franciaország – Egyesült Államok 4-1
Mauresmo (francia) – Raymond (amerikai) 6-4 6-3
Pierce (francia) – Shaughnessy (amerikai) 6-3 3-6 8-6
Mauresmo (francia) – Shaughnessy (amerikai) 6-2 6-1
Loit (francia) – Stevenson (amerikai) 6-2 6-4
Navratilova/Raymond (amerikai) – Loit/Cohen-Aloro (francia) 6-4 6-0

Magyarország eredményei:
Hollandia 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Nagy-Britannia 3-0 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Lengyelország 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Ukrajna 2-1 (1. Csoport, Rájátszás), Argentína 2-3 (Világcsoport, Selejtező)

2004
Győztes: Oroszország

Elődöntő:
Franciaország – Spanyolország 5-0
Oroszország – Ausztria 5-0

Döntő, Moszkva, Oroszország

Oroszország – Franciaország 3-2
Dechy (francia) – Kuznetsova (orosz) 3-6 7-6 8-6
Myskina (orosz) – Golovin (francia) 6-4 7-6
Myskina (orosz) – Dechy (francia) 6-3 6-4
Golovin (francia) – Kuznetsova (orosz) 6-4 6-1
Myskina/Zvonareva (orosz) – Bartoli/Loit (francia) 7-6 7-5

Magyarország eredményei:
Dánia 3-0 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Fehéroroszország 0-3 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Ukrajna 0-2 (1. Csoport, Rájátszás)

2005
Győztes: Oroszország

Elődöntő:
Oroszország – Egyesült Államok 4-1
Franciaország – Spanyolország 3-1

Döntő, Párizs, Franciaország

Oroszország – Franciaország 3-2
Dementieva (orosz) – Pierce (francia) 7-6 2-6 6-1
Mauresmo (francia) – Myskina (orosz) 6-4 6-2
Dementieva (orosz) – Mauresmo (francia) 6-4 4-6 6-2
Pierce (francia) – Myskina (orosz) 4-6 6-4 6-2
Dementieva/Safina (orosz) – Mauresmo/Pierce (francia) 6-4 1-6 6-3

Magyarország eredményei:
Észország 3-0 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Bulgária 1-2 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Dél-Afrika 1-2 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Luxemburg 1-2 (1. Csoport, Mérkőzés a 9-12. helyért)

2006
Győztes: Olaszország

Elődöntő:
Olaszország – Spanyolország 3-1
Belgium – Egyesült Államok 4-1

Döntő, Charleroi, Belgium

Olaszország – Belgium 3-2
Schiavone (olasz) – Flipkens (belga) 6-3 6-1
Henin (belga) – Pennetta (olasz) 6-4 7-5
Henin (belga) – Schiavone (olasz) 6-4 7-5
Santangelo (olasz) – Flipkens (belga) 6-7 6-3 6-0
Schiavone/Vinci (olasz) – Flipkens/Henin (belga) 3-6 6-2 2-0 a belga páros feladta

Magyarország eredményei:
Bulgária 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Ukrajna 1-2 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Nagy-Britannia 1-2 (1. Csoport, Csoportmérkőzések)

2007
Győztes: Oroszország

Elődöntő:
Olaszország – Franciaország 3-2
Oroszország – Egyesült Államok 3-2

Döntő, Moszkva, Oroszország

Oroszország – Olaszország 4-0
Chakvetadze (orosz) – Schiavone (olasz) 6-4 4-6 6-4
Kuznetsova (orosz) – Santangelo (olasz) 6-1 6-2
Kuznetsova (orosz) – Schiavone (olasz) 4-6 7-6 7-5
Vesnina (orosz) – Santangelo (olasz) 6-2 6-4

Magyarország eredményei:
Fehéroroszország 1-2 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Ukrajna 1-2 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Litvánia 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Dánia 2-1 (1. Csoport, Mérkőzés a 9-12. helyért)

2008
Győztes: Oroszország

Elődöntő:
Spanyolország – Kína 4-1
Oroszország – Egyesült Államok 3-2

Döntő, Madrid, Spanyolország

Oroszország – Spanyolország 4-0
Zvonareva (orosz) – Medina Garrigues (spanyol) 6-3 6-4
Kuznetsova (orosz) – Suarez Navarro (spanyol) 6-3 6-1
Kunzetsova (orosz) – Medina Garrigues (spanyol) 5-7 6-3 6-4
Makarova/Vesnina (orosz) – Llagostera Vives/Suarez Navarro (spanyol) 6-2 6-1

Magyarország eredményei:
Dánia 3-0 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Nagy-Britannia 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Svájc 1-2 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Bulgária 2-0 (1. Csoport, Mérkőzés az 5-8. helyért)

2009
Győztes: Olaszország

Elődöntő:

Olaszország – Oroszország 4-1
Egyesült Államok – Csehország 3-2

Döntő, Reggio Calabria, Olaszország

Olaszország – Egyesült Államok 4-0
Pennetta (olasz) – Glatch (amerikai) 6-3 6-1
Schiavone (olasz) – Oudin (amerikai) 7-6 6-2
Pennetta (olasz) – Oudin (amerikai) 7-5 6-2
Errani/Vinci (olasz) – Huber/King (amerikai) 4-6 6-3 11-9

Magyarország eredményei:
Nagy-Britannia 0-3 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Luxemburg 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Hollandia 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Svédország 1-2 (1. Csoport, Mérkőzés az 5-8. helyért)

2010
Győztes: Olaszország

Elődöntő:
Olaszország – Csehország 5-0
Egyesült Államok – Oroszország 3-2

Döntő, San Diego, Egyesült Államok

Olaszország – Egyesült Államok 3-1
Schiavone (olasz) – Vandeweghe (amerikai) 6-2 6-4
Pennetta (olasz) – Mattek-Sands (amerikai) 7-6 6-2
Oudin (amerikai) – Schiavone (olasz) 6-3 6-1
Pennetta (olasz) – Vandeweghe (amerikai) 6-1 6-2

Magyarország eredményei:
Lettország 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Dánia 2-1 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Svédország 0-3 (1. Csoport, Csoportmérkőzések), Románia 1-2 (1. Csoport, Mérkőzés az 5-8. helyért)

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.