RG 19: A tavalyi döntős elkapta a fonalat

2019. június 3.

Úgy tűnik a torna második hetére lendül igazán formába a tavalyi finalista Dominic Thiem.

Az osztrák játékos egy hazai kedvenccel, a tizennegyedik helyen kiemelt Gael Monfils-szal találkozott, és 1 óra 50 perc alatt, három játszmában jutott a negyeddöntőbe. Thiem mindjárt a mérkőzés elején maximális fordulaton pörgött, két breaknek, és jó néhány Monfils-hibának köszönhetően villámgyorsan meglépett 4-0-ra, és bár a francia egy breaket még visszavett, az első játszma 6-4-gyel az osztráké lett. A folytatásban lényegesen szorosabban alakult a mérkőzés, 4-4-ig mindkét játékos hozta az adogatását, Monfils azonban a hajrában ismét hibázott, Thiem pedig a breaket kihasználva behúzta a második szettet is. Az élvezetes labdamenetekkel tarkított harmadik felvonásban ismét Thiem uralta a játékot, nagyszerűen teniszezve kétszer is elvette Monfils adogatását, és végül 6-4 6-4 6-2 arányban jutott a nyolc közé, ahol a Juan Martin Del Potro – Karen Khachanov mérkőzés győztesével találkozik.

Kép forrása: twitter.com/bbctennis