ATP Cup: Sérült Djokovic-csal is nyertek a szerbek

2020. január 6.

A volt világelső vezetésével Szerbia 2-1 arányban legyőzte Franciaországot.

A két nemzet összecsapásán a gallok kerültek előnybe, Benoit Paire három szettben győzött Dusan Lajovic ellen. A győzelem bebiztosítása Gael Monfils-ra várt, aki eddigi összes (szám szerint 15) összecsapását elvesztette Djokovic ellen, és hiába játszott a mai napon is sokáig fantasztikusan a francia, a legfontosabb pontokat a szerb nyerte, és 6-3 6-2-vel kiegyenlített. A döntés a páros mérkőzésre maradt, ahol Djokovic Troicki oldalán próbálta meg a lehetetlen, legyőzni a páros specialistákból felálló francia kettőst. Az eredményt már tudjuk, Szerbia 6-3 6-7 10-3-mal behúzta a meccset, de a Djokovic szimpatizánsok nem lehetnek felhőtlenül boldogok, a volt világelső a második szett elején ápolást kért.

Szépíteni tudott Ausztria válogatottja is, a Thiem vezette csapat 3-0-ra nyert Argentína ellen, ezzel pedig megmaradtak a továbbjutási esélyeik.

Kép forrása: twitter.com