RG 15: Stollár Fanny már a nyolc között a junioroknál

Tovább menetelnek a magyar juniorok a Roland Garros-on. Stollár Fanny egyéniben, és Gálfi Dalmával párosban, míg Valkusz Máté német partnerével jutott a következő körbe.

Bár a tegnapi napon Valkusz Máté és Gálfi Dalma is búcsúzott a Roland Garros egyéni versenyében, a mai napon fiataljaink hibátlan napot tudhatnak maguk mögött.

A magyarok közül Fanny kezdte a mai napot, és 6-4 6-2 arányban győzött a spanyol Aliona Bolsova Zadoinov ellen. Fanny az egész mérkőzés folyamán előnyben játszott, egy percig sem forgott veszélyben a továbbjutása. A magyar lány a legjobb nyolc között a tizenhatod kiemelt orosz Anna Kalinskayával mérkőzik.

Stollár később Gálfi Dalma oldalán párosban is pályára lépett, és a harmadik helyen kiemelt magyar páros 6-2 2-6 10-8-ra nyert a Lucie Wargnier, Schena Benamar francia kettős ellen. Szintén sikerült a nyolc közé jutás német partnere mellett Valkusz Máténak is, akik a négy közé jutásért az első helyen kiemelt amerikai, brazil duóval meccselnek.