Babos és Mladenovic elődöntőt játszhat

Sima mérkőzésen jutott a Párizsban zajló WTA torna páros versenyének elődöntőjébe a Babos Tímea és Kristina Mladenovic alkotta páros.

Kristina Mladenovic és Babos Tímea Forrás: mob.hu

Kristina Mladenovic és Babos Tímea
Forrás: mob.hu

Timiék ellenfele a szlovák/lengyel Husarova/Rosolska páros volt, akiket ötven perc leforgása alatt 6:3, 6:2 arányban győztek le. A magyar/francia duó remekül adogatott az első játszmában: 25 adogatásból 19 is pontszerzéssel végződött, egyetlen breaklehetőségüket pedig ki tudták használni és szettelőnybe kerültek. A második játszmában már jobban szerepeltek fogadóként Husarováék, Babosnak és Mladenovicnak hat breaklabdával is szembe kellett nézniük, de szerencsére ezeket sikeresen hárították. Nem mondható ez el ellenfeleikről, akik négy breaklabdából csak kettőt tudtak hárítani, amivel meg is pecsételődött a mérkőzés sorsa: 6:3, 6:2 lett a végeredmény. Babosék az elődöntőben majd az Australian Open címvédő, első kiemelt Errani/Vinci olasz párossal találkoznak, akik ellen Timi Safarova oldalán megnyerte a sydney-i torna döntőjét.