Bár egyesben nem jól kezdődött az év Babos Tímea számára, az első számú magyar teniszező párosban továbbra is sikert sikerre halmoz. 

Jöhet az idei negyedik döntő Forrás: molcsapat.hu

Jöhet az idei negyedik döntő
Forrás: molcsapat.hu

Babos Tímea a tajvani Hao-Ching Chan oldalán bejutott a Kuala Lumpurban megrendezett BMW Malaysian Open döntőjébe, miután két játszmában legyőzték a  Su-Wei Hsieh, Jarmila Gajdosova tajvani, ausztrál kettőst.

Timiék a mérkőzés elején mindjárt break előnybe kerültek, de az előny nem tartott sokáig, az harmadik helyen kiemelt páros gyorsan egyenlíteni tudott. Ezután viszont a “magyar páros” begyújtotta rakétáit, és 5-2-es előnyre tett szert, majd 6-3 arányban megnyerte az első játszmát.

A második szett hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A játszma eleji break váltás után Timiék ismét 5-2-re elhúztak, mérkőzéslabdájuk volt, amit az ausztrál, tajvani páros még hárítani tudott, de a szett végül 6-3 arányban Baboséké lett.

Ezzel a győzelemmel Timi idei negyedik páros döntőjére készülhet, és az első helyen kiemelt párosnak jó esélye van a tornagyőzelemre is.