Pavlyuchenkova nyerte az év utolsó Premier tornáját

2014. október 21.

Az orosz Anastasia Pavlyuchenkova győzelmét hozta a Moszkvában megrendezett Kremlin Cup.

Az orosz játékos a döntőben az élete második tornagyőzelmére hajtó Irina-Camelia Begu ellen lépett pályára, és magabiztos tenisszel 4-1-es vezetésre tett szert. A tornán meglepetésekkel nem fukarkodó román játékos a hátrányt még ledolgozta, de a szettet végül 6-4 arányban át kellett engednie a hatodik helyen kiemelt Pavlyuckenkovának. A második játszma az elsőhöz hasonló látványos teniszt hozott. Begu rövidítésekkel, és nyesésekkel színezte a játékát, Pavlyuchenkova pedig támadótenisszel próbálta letolni a pályáról ellenfelét. A szett sorsa 5-5 után dőlt el, amikor a román hölgy elvette a hazai játékos adogatását, majd pedig kiszerválta a játszmát. 7-5, következett a döntő szett, amiben már csak az orosz hölgy volt a pályán, és 6-1-re nyerte a játszmát. Pavlyuchenkova idei második, pályafutása hetedik tornagyőzelmét aratta.

A. Pavlyuchenkova (orosz, 6.) – I.-C. Begu (román) 6-4 5-7 6-1

Kiemelt kép forrása: en.ria.ru