Babos Timi döntős Marrakesh-ben

2015. május 1.

Babos Tímea megállíthatatlan a 250 ezer dollár összdíjazású marokkói WTA International tornán.

Timi a döntőbe jutásért állandó páros partnerével, a francia Kiki Mladenovic-csal nézett farkasszemet, és 85 perc alatt 6-4 6-4 arányú győzelmet aratott. A magyar hölgy látványos játékkal, jól kezdte a mérkőzést, 2-2 után kétszer is elvette ellenfele adogatását, és bár Mladenovic 5-2 után még szépíteni tudott, a játszmát 6-4 arányban Babos nyerte. A második szettben is Timi kezdett jobban, 2-1 után breakelni tudott, egyre közelebb került a döntőbe jutás, de a francia lány 4-3-ra megfordította az eredményt. Ezután viszont ismét a mi lányunk percei következtek, a fontos labdameneteket rendre ő nyerte, és 6-4 arányban behúzta a második szettet is. Timi ezzel karrierje második WTA tornadöntőjébe jutott, 2012-ben Monterrey-ben döntőbe jutásakor végül tornagyőzelmet ünnepelhetett.

Babos T. (magyar) – K. Mladenovic (francia) 6-4 6-4