Serena nyert Cincinnatiben

2015. augusztus 24.

Serena Williams győzelmével zárult a 2,7 millió dollár összdíjazású Western & Southern Open.

Tökéletesen hangolt a jövő héten kezdődő US Openre Serena Williams. Az idei ötödik tornagyőzelmét arató amerikai a Cincinnatiben zajló premier torna döntőjében a harmadik helyen kiemelt Simona Halep ellen lépett pályára, és 1 óra 41 perc alatt 6-3 7-6 arányban győzedelmeskedett. A mérkőzést a román hölgy kezdte jobban, a tőle megszokott játékkal 3-1-es vezetésre tett szert, de a hazai közönség előtt játszó Serena előbb kiegyenlített, majd azzal a lendülettel be is zsebelte a nyitó szettet. A második felvonásban fej-fej mellett haladtak a hölgyek, Halep tartotta a lépést a világelsővel, de a rövidítésben Serena akarata érvényesült, és 7-5-re nyerte a tie-breaket. Serena idei ötödik, pályafutása 69. tornagyőzelmét aratta, és magabiztosan készülhet az év utolsó Grand Slam tornájára. Sikerével Serena zsinórban 15. tornadöntőjében maradt veretlen, legutóbb két éve, éppen Cincinnatiben Victoria Azarenkától szenvedett vereséget.

S. Williams (amerikai, 1.) – S. Halep (román, 3.) 6-3 7-6

Kép forrása: twitter.com/tennis_now