US Open 2015: Pennetta az első döntős!

2015. szeptember 11.

Az női egyes elődöntői előtt kevesen gondolták volna, hogy szombaton nem Serena Williams – Simona Halep összecsapást rendeznek.

Flavia Pennetta élt a lehetőséggel. A két éve elődöntőt, tavaly pedig negyeddöntőt játszó olasz játékos magabiztos, 6-1 6-3 arányú győzelmet aratott a rossz napot kifogó Simona Halep ellen. A román játékos a tőle megszokott játékától messze elmaradva, rengeteg hibával teniszezett, az első játszmában kétszer is elvesztette az adogatását, és bár a második szettben gyorsan 3-1-es előnyre tett szert, utána Pennetta percei következtek. Az olasz hölgy zsinórban 15 labdamenetet nyerve megfordította az összecsapást, és második mérkőzéslabdáját kihasználva behúzta a mérkőzést.

F. Pennetta (olasz, 26.) – S. Halep (román, 2.) 6-1 6-3