Nem sok hiányzott az elődöntőhöz Babos Timiéknek

2016. október 27.

A négy közé jutásért lépett pályára Babos Tímea a kazah Yaroslava Shvedova oldalán a szingapúri WTA világbajnokság női párosának versenyében, de hiába játszott szépen a magyar-kazah páros, a harmadik helyen kiemelt Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova duó túl erősnek bizonyult Timiéknek.

Nem sok hiányzott a győzelemhez Babos Timiéknek a WTA Finals női párosának negyeddöntőjében. A magyar hölgy párjával nagy csatában, nyolcadik szettlabdáját kihasználva 7-5 arányban nyerte az első játszmát, és a másodikban is hajszál választotta el őket a mérkőzés megnyerésétől, de Safarováék előbb három mérkőzéslabdát is hárítva kiegyenlítettek (kettőt 6-5-nél, egyet pedig a rövidítésben), majd a mindent eldöntő tie-breakben esélyt sem adva nyerték az összecsapást.

B. Mattek-Sands, L. Safarova (amerikai, cseh 3.) – Y. Shvedova, T. Babos (kazah, magyar 7.) 5-7 7-6 10-2

Kép forrása: twitter.com/tennischannel