Hátrányból fordított Babos Tímea Indian Wells-ben

2017. március 12.

Maratoni mérkőzésen jutott tovább Babos Tímea a 8 millió dollár összdíjazású Indian Wells-i WTA Premier Mandatory tenisztornán.

Timi a 32 közé jutásért a hazai Varvara Lepchenko ellen lépett pályára, és 2 óra 57 perc alatt, 4-6 7-6 6-2 arányban győzedelmeskedett. A 70 percig tartó első szettben előbb a magyar hölgy került előnybe, de amerikai ellenfele előbb egyenlíteni tudott, majd óriási csatában hozta a játszmát. Lepchenko a második felvonásban is lendületben maradt, 3-1-re meglépett, de ezúttal Timi tudott hamar egyenlíteni, a szettet lezáró rövidítésben pedig nem volt kérdéses a magyar játékos sikere. A döntő játszma bár látszólag sima eredményt hozott, de sok esetben nagyon apró dolgokon múlt, hogy ki nyeri a gémet.

Babos T. (magyar, 25.) – V. Lepchenko (amerikai) 4-6 7-6 6-2

Timi a következő fordulóban a világranglista 15. Elena Vesninával találkozik.