Megvan a világelső idei első tornagyőzelme

2018. január 6.

A heves esőzések miatt fedett pályán rendezték meg a 750 ezer dollár összdíjazású Shenzhen Open fináléját, ahol a tavalyi győztes Katerina Siniakova és a világelső Simona Halep csapott össze.

Az eredménytáblára nézve a két hölgy igazi női mérkőzést játszott egymással. Az összecsapást Halep kezdte jobban, kevesebb mint 25 perc alatt 6-1 arányban nyerte a nyitó szettet, és minden jel arra utalt, hogy az egész héten jo formában teniszező román könnyedén nyer a fiatal cseh hölgy ellen. A folytatásban azonban Siniakova összekapta magát, míg Halep visszavett a tempóból, így a második felvonás 6-2 arányban Siniakováé lett. Jött a megjósolhatatlan döntő szett, és a “szokásos női forgatókönyv”, egy sima 6-0 a világelsőnek. Ember legyen a talpán, aki érti ezeket a mérkőzéseket.

S. Halep (román, 1.) – K. Siniakova (cseh, 6.) 6-1 2-6 6-0