RG18: Babosék tovább menetelnek idei második Grand Slam sikerük felé

2018. június 4.

Az első helyen kiemelt magyar, francia páros a Nicole Melichar, Kveta Peschke kettőssel játszott a negyeddöntőbe jutásért.

Rosszul indult a mérkőzés Babos Tímea és Kristina Mladenovic számára. A magyar, francia páros már az első játékban elbukta az adogatójátékot, ami – mint később kiderült – a szett elvesztéséhez vezetett. Az ellenfél duó nagyon jól játszott saját adogatójátékában, és 31 perc alatt 6-4 arányban abszolválta a nyitó szettet. A folytatásban sokat változott a játék képe, Timiék tudták magabiztosan őrizni az adogatásukat, miközben kétszer is lebreakelték Malicharékat, és 28 perc alatt 6-2-vel egyenlítettek. A döntő felvonás komoly csatát hozott. Babosék kétszer is breakelőnybe kerültek, és 5-3 után a győzelemért adogathattak, de ekkor még a cseh, amerikai páros egyenlíteni tudott. 5-5 után Timiék könnyedén hozták saját szervájukat, majd pedig az ellenfél adogatásánál harmadik mérkőzéslabdájukat kihasználva jutottak a legjobb nyolc közé.