AusOpen 2019: A túlórázás legyőzte Nishikorit

2019. január 23.

Hiába a nagyszerű forma, a pályán töltött közel 14 óra már sok volt Kei Nishikori szervezetének az Australian Openen.

A japán játékos hatalmas meccseken jutott a legjobb nyolc közé, és számítani lehetett rá, hogy sokat kivett belőle a Pablo Carreno Busta elleni nyolcaddöntős mérkőzés, de sajnos a kis szamuráj csak másfél szettig bírta az első helyen kiemelt szerb ellen.

A hatszoros bajnok hamar elkapta a fonalat, és már az első játékokban komoly nyomást helyezett Nishikorira, aki csak néhány labdamenetben tudta tartani a lépést Djokovic-csal. A szerb játékos bő fél óra alatt bezsebelte az első játszmát, igaz Nishikorit ekkor már ápolni kellett, az állapota pedig a következő játékokban sem javult, ezért 6-1 4-1-es Djokovic vezetésnél feladta a mérkőzést.

Ha nem is a várt forgatókönyv szerint, de a szerb győzelmével hetedik alkalommal jutott a legjobb négy közé, és a torna ezen szakaszában minden alkalommal sikerült a döntőbe jutás, és a végső győzelem is.