Várni kell a következő Fucsovics – Federer összecsapásra

2019. május 8.

Hiába kezdődött nagyszerűen a mérkőzés, nem sikerült a francia Gael Monfils elleni bravúr Fucsovics Mártonnak.

Nem a szokásos forgatókönyv szerint alakult Gael Monfils és Fucsovics Márton mérkőzése. A francia már a meccs harmadik labdamenetében bokasérülést szenvedett, és úgy tűnt Marci gyorsan letudja a gall elleni mérkőzést, és készülhet a svájci Roger Federer ellen. Fucsovics okos játékkal villámgyorsan 6-1-re hozta az első szettet.

A folytatásban a francia összekapta magát, egyre magabiztosan adogatott, 3-3 után pedig sikerült elvennie Marci adogatását. A megszerzett előny elegendőnek bizonyult, Monfils 48 perc alatt 6-4-gyel egyenlített. A döntő szettben kiderült, hogy a francia nem csak nagy showman, de talán színésznek sem utolsó, a korábbi bokasérülésnek már nyoma sem volt. Monfils játéka feljavult, de ebben komoly szerepet játszott Fucsovics, aki egyre több hibával, és egyre idegesebben teniszezett. A francia háromszor is lebreakelte Marcit, és 6-2-vel abszolválta a döntő szettet.