RG 19: A világelső is berobogott a harmadik körbe

2019. május 30.

Roger Federer és Rafael Nadal után a harmadik legnagyobb figyelemmel kísért játékos, a világelső Novak Djokovic is sima győzelemmel jutott a legjobb 32 közé.

A szerb játékos a torna második körében a svájci Henri Laaksonen ellen lépett pályára, és 1 óra 33 perc alatt 6-1 6-4 6-3 arányban jutott a következő fordulóba. Djokovic ismét félgőzzel, rendkívül magabiztosan teniszezett, esélyt sem adva a világranglista 104. svájcinak. A zsinórban negyedik Grand Slam győzelmére hajtó szerb a második játszma derekán egyszer ugyan elvesztette az adogatását, de a szettenkénti két-két break bőven elegendő volt a sima győzelemhez.
Djokovic a következő fordulóban egy selejtezős játékossal, az olasz Salvatore Carusóval találkozik.

Kép forrása: twitter.com/rolandgarros