AusOpen 2020: Kiesett a női címvédő

2020. január 24.

Serena búcsúja után újabb meglepetéssel folytatódott a mai nap.

Úgy tűnik ma a visszavágások napja van Melbourne-ben, Wang revánsát követően Coco Gauff is visszavágott Naomi Osakának a wimbledoni vereségért.

Az első játszmában mindkét hölgy magabiztosan hozta az adogatását, egyetlen break lehetőség adódott, és az el is döntötte a szettet. Gauff 4-3 után lebreakelte a japánt, és 6-3-mal behúzta a játszmát. A második felvonásban is az amerikai indított breakkel, de erre még volt válasza a harmadik helyen kiemelt Osakának, de 3-3 után eldőlt a meccs. Gauff ismét elvette a címvédő adogatását, és onnan már labdamenetet sem veszített a saját adogatása mögött. 1 óra 8 perc alatt 6-3 6-4-gyel hazaküldte a címvédőt, és a sorsolását elnézve jó esélye van a legjobb négy közé jutni.

Kép forrása: twitter.com/australianopen