Görög meglepetés New Yorkban

2020. augusztus 26.
by HerczegGabor

A torna egyik nagy esélyese, az amerikai Serena Williams meglepetésre kikapott a görög Maria Sakkaritól.

A volt világelső amerikai az első játszmát 7-5 arányban nyerte, és a második felvonásban is előnybe került, 5-3-nál a győzelemért adogathatott. A következő percek azonban a görög lányról szóltak. Serena előbb elvesztette az adogatását, így tie-break döntött a szett sorsáról. Ebben Sakkari koncentrált jobban, és 1 óra 43 perc játék után egyenlíteni tudott. A harmadik szettre teljesen szétesett az amerikai játéka, és 6-1-gyel Sakkari jutott a legjobb nyolc közé.

Naomi Osaka a második mérkőzésén már magabiztos játékkal harcolta ki a továbbjutást az ukrán Dayana Yastremska ellen, és 6-3 6-1-gyel készülhet a negyeddöntőre, ahol a lett Anett Kontaveittel találkozik. Nem volt ilyen szerencséje a ötödik helyen kiemelt Aryna Sabalenkának, őt a selejtezőből érkező amerikai Jessica Pegula ejtette ki.

Az alsó ágon Victoria Azarenka megtartotta tökéletes mérlegét a francia Alize Cornet ellen, és a nyolcadik egymás elleni mérkőzésüket is megnyerte. A fehérorosz két szoros játszmában győzött (6-4, 7-5), és biztosította a helyét a legjobb nyolc között.