RG 2020: Nagy csatában jutottak a fináléba Babos Timiék

2020. október 9.

Két és fél óra játék után jutott a Roland Garros idei döntőjébe Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa.

A második helyen kiemelt magyar, francia páros a negyedik helyen kiemelt Krejcikova, Sinikova cseh duóval találkoztak. Az első szettben Timiék játszottak fölényben, három alkalommal is elvették ellenfelük adogatását, és 6-2-vel előnybe kerültek. A lendület megmaradt a második játszma elejére is, de 2-0 után fordított a cseh páros, és 6-4-gyel kiegyenlítettek. Izgalom marad bőven a döntő felvonásra is, ahol Siniakováék kezdtek jobban, folyamatosan nyomás alatt tartották Timiéket. Az ötödik játékban a fölényben játszó csehek breakelni tudtak, de a címvédő páros a következő game-ben visszabreakelt. A hajrában fordult a kocka, Babosék szorongatták Krejcikováékat, akik 5-4-nél még sikerrel hárítottak egy mérkőzéslabdát, de 6-5-nél a hatodik meccslabdára már nem volt válaszuk. Timiék címvédőként jutottak a vasárnapi fináléba.

Kép forrása: twitter.com/rolandgarros