Jó kezdés kezdés Genfben

2021. május 18.

Sikerrel vette az első akadályt a 481 ezer euró összdíjazású genfi tenisztornán Fucsovics Márton.

A magyar játékos a torna első fordulójában a svájci Henri Laaksonen ellen lépett pályára, és 1 óra 50 perc játék után 7-5 7-5 arányban győzedelmeskedett. A mérkőzést a hazai játékos kezdte jobban, már az első játékban lebreakelte Marcit, de a 2018-as bajnok magyar gyorsan fordítani tudott, és bár később elvesztette a breakelőnyét, a játszma hajrájában ismét ő koncentrált jobban, és behúzta a szettet. A második felvonásban a játszma derekán Fucsovics kétszer is breakelőnybe került, de végül nem sok hiányzott, hogy a svájci kiegyenlítsen. 5-5 után egy maratoni játékban Marci három breaklabdát hárítva hozta az adogatását, majd pedig elvette ellenfele adogatását, és nyerte a meccset.

Marci a következő körben a Cilic – Stricker mérkőzés győztesével találkozik, a negyeddöntőben pedig alighanem Roger Federer várna rá.